Dne 8.6.2024 přijelo do Hluku poslední mužstvo z Francové Lhoty. Možná si někdo myslel, že to bude lehká zaležitost. Je fakt, že zatím nehrál v obraně David Uhlíř a scházel také Zdena Horák, který ho zastoupil v minulých utkáních. Od začátku se hrálo velmi vlažně. Jako by si někdo myslel, že utkání skončí tak, jak v minulém kole, kdy Francovka utrpěla doma debakl od Slušovic. Naše mužstvo, stejně jako v jiných zápasech doma, napínalo diváky až do konce, Diváci jsou prakticky nervózní až do konce. Venku hrajeme zodpovědněji v obraně. Hosté podnikali ojedinělé útoky, trápili nás Chmela s  O0ndřejem Filákem. Hlavně ve druhém poločase, kdy v rozmezí 7 minut nám nastřileli 3 branky a tím utkání hodně zdramatizovali. K první brance nám pomohl brankář Trčka, který tak nešťastně kouzlil s balónem, až nastřelil Dohnala a v 29. minutě to bylo 1:0. Měli jsme hodně příežitostí, ale ani Zelinka, ani Bartošek z pozic, kdy branky dávají, tak je tentokrát nedali. v 35. minutě po krásné akci Bartoška dal Dohnal svů druhý gól  a tímto stavem poločas skončil. Když ve 49. minutě po krásné akci Matejky dal Dohnal  hattrick, zdálo se, že není co řešit. 3:0.V 51. minutě hosté odcentrovali z naší levé strany, před brankou se náhodou dostal míč k Ondřejovi Filákovi a ten snížil na 3:1. V 53. minutě  po rohu se dostal míč k Chodurovi a ten zvýšil už na 4:1. To se zdálo rozhodnuto. Nedůraz v obraně pomohl pak Chmelovi přelstít Matejku  a zkušený střelec toho využil 4:2. Tragickou sedmiminutovku dokončil Škorec tím, že zbytečně fauloval v pokutovém území Ondřeje Filáka a pro Chmelu nebyl problém z pokutového kopu snížit na 4:3.A pak už nastala obvyklá nervozita. Hosté vycítili šanci a snažili se za každou cenu vyrovnat. My jsme sehráli také pěkné akce, ale Bartošek nebyl schopen z výborných šancí Trčku překonat. Vše utnul v 90. minutě Dohnal, který se po chybě obrany hostů dostal v pokutovém území k míči a vstřelil svů čtvrtý dnešní gól. Na Francovku to asi neumíme! Sestava: Gašek, Škorec, Lipoti, Šimoník, Skovajsík, Zelinka, Sopůšek, Matejka, Chodura, Bartošek, Dohnal. Střídal Martiš za Zelinku.

V neděli vyhrála dvojka v Bánově 4:1. Dvojka byla o třídu lepší, branky dali: Martiš 2x, Matejka a dorostenec Omelka. Kuriozitou bylo, že proti domácím nastoupil v Bánově  15.-letý Hnilička, který v Hluku hraje za dorost KP. Tím si dvojka zajistila okresní titul. Dorost prohrál v neděli ráno s SK Zlín 1:3. Branku dal Nemrava Dan. Hosté byli fotbalovější, komkatnější, naši kluci musí přes léto více potrénovat, pokud chtějí být konkurence schopni. Starší žáci vyhráli v Napajedlech 5:2. Branky: Šmíd, Kurtin, Novák, Zlínská, Chupík.mladší prohráli 4:3. Branky: Chupík 2x, Chytil. Kluků se sešlo sotva osm, chyběly opory, Klabačka, Bordia, Bacter a další.